بهدی سازه

پایان همکاری با اروپا توسط لاوروف اعلام شد - بهدی سازه

به گزارش  رسپار به نقل از تاس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وانگ یی وزیر خارجه چین گفت: اقدامات یک جانبه بروکسل تمام زیرساخت‌های روابط با روسیه را از بین برده است، بنابراین اکنون مسکو هیچ ارتباطی با این سازمان ندارد.

لاوروف گفت: «هیچ ارتباطی با اتحادیه اروپا به عنوان یک سازمان وجود ندارد. کل زیرساخت‌های این روابط با تصمیمات یک جانبه بروکسل از بین رفته است.»

وی در عین حال تاکید کرد مسکو آمادگی برقراری ارتباط برای افزایش تعامل با اتحادیه اروپا را دارد، اما پس از آنکه بروکسل ناهنجاری روابط با فدراسیون روسیه را برطرف کرد.

لاوروف تصریح کرد: «اگر وقتی اروپایی‌ها تشخیص دهند که این ناهنجاری را در تماس با بزرگترین همسایه خود از بین می‌برند، ما آماده خواهیم بود که این روابط را بر اساس برابری و بر اساس جستجوی توازن منافع ایجاد کنیم.»

وی با بیان اینکه روسیه همیشه بر همکاری با همسایگان خود متمرکز بوده است، گفت: «کشور ما از نظر جغرافیایی در گستره وسیع قاره اوراسیا واقع شده است، هم چین هم اتحادیه اروپا همسایه ما هستند و ما همیشه علاقه‌مند به ارتقا روابط خود در همه سمت‌ها بوده ایم.»

لاوروف خاطرنشان کرد «اگر اروپا این روابط را قطع کرد بنابراین، به طور عینی، منجر به این واقعیت می‌شود که روابط با چین توسعه خواهد یافت.»

وی همچنین گفت: روسیه تلاش غرب برای نشان دادن روسیه و چین به عنوان دو ماجراجوی «دیپلماسی واکسن» را رد می‌کند.

بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 29 جولای 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.